Ładowanie…

Łatwypieniądz.pl

Czy jesteś gotów by zarobić duże pieniądze?
ROZPOCZNIJMY

Jak grać w pokera?

Jak grać w pokera? To zrozumiałe, że grać tak, aby wygrać. Poker jest jedną z wielu gier karcianych, tutaj gracze obstawiają zakłady na podstawie wartości otrzymanych kart. Mo zna grac na żetony lub na pieniądze. Jak grać w pokera? Poker to gra, w której jest wspólna tak zwana pula. Pula składa się z zakładów graczy i jest przyznawana temu graczowi, który przy porównaniu kart będzie miał najwyższy układ lub postawi taki zakład,że nikt nie będzie chciał sprawdzić. Gra w pokera

Aby dowiedzieć się jak grać w pokera, potrzebna jest znajomość zasad obowiązujących w tej grze. W tej grze karcianej jest wiele wariantów, jednym z nich jest Draw Poker. Jest to chyba najłatwiejsza wersja Pokera. Oto układy ręki, które powiedzą jak grać w pokera, aby wygrać:

1. poker – to najlepszy układ i przewyższy wszystkie inne, zaczyna się od Asa (tutaj najstarszej karty) w jednym kolorze,

2. kolor – układ pięciu kart w tym samym kolorze i zaczyna się od dowolnej wartości,

3. kareta – to układ czterech kart o tej samej wartości, na przykład będą to cztery piątki i jedna dodatkowa karta

4. full – sekwencja trzech kart o tej samej wartości i jedna para, a wartość fulla zależy od trójki

5. duży strit – to układ pięciu dowolnych kart w jednym kolorze, wartość strita uzależniona jest od najwyższej karty

6. mały strit – sekwencja pięciu kart w dowolnym kolorze tworzących sekwens, wartość zależy także od najwyższej karty. W sytuacji, gdy dwóch graczy ma taki sam układ wówczas pulę dzieli się jest między nich.

7. trójka – to trzy karty o takiej samej wartości i jeszcze dwie inne karty, najwyżej punktowane będą trzy asy, a najniżej – dwójki.

8. dwie pary – układ dwóch różnych par i inna dodatkowa karta, najwyższa para wygrywa, będzie to układ asów i czwórek, który bije np. króle i damy. Gdy dwaj gracze mają takie same pary, o wygranej zdecyduje karta piąta i im jest wyższa tym lepiej.

9. para – w tym układzie dwie karty o tej samej wartości, tak jak np. dwie ósemki i jeszcze trzy inne karty, asy będą najwyższą parą.

10. wyższa karta – układ, w którym inni gracze mają niższe karty od jednego gracza. Zazwyczaj pod uwagę będzie brany as.

Znając układy możemy teraz dowiedzieć się jak grać w pokera. Losujemy rozdającego

poprzez odkrywanie po kolei kart, aż któremuś graczowi uda się odsłonić waleta. W następnych kolejkach rozdający zmieniają się według ruchu wskazówek zegara.

Najpierw gracze robią pierwsze zakłady, które utworzą podstawową pulę tzw. ante. Zakryte karty rozdawane są pojedynczo graczom, aż wszyscy mają po pięć sztuk. Potem każdy patrzy co dostał i stara się oszacować wartość swojej ręki. Następnie jeden z graczy powinien otworzyć grę przez postawienie nowego zakładu i dorzucenie do puli np. pięciu żetonów mówiąc: „Otwieram na pięciu.” Należy jednak pamiętać, że otworzyć rozgrywkę może gracz, który ma nie mniej niż parę waletów. Jeżeli nikt nie otwiera gry pula rośnie, gdyż „ante” pozostaje na stole do następnej gry. Jak grać w pokera dalej? Jeśli osoba znajdująca się po lewej stronie rozdającego (zwany starszym) nie może otworzyć rozgrywki, mówi: „pas” i kolej na następnego gracza po jego lewej stronie. I tak jest do momentu, aż ktoś otworzy licytację lub wszyscy spasują. W ostatnim przypadku karty rozdaje się ponownie, ale „ante” z poprzedniej gry pozostaje na stole, do którego gracze jeszcze raz dorzucają ustalone minimum.

 

Dodaj komentarz