Ładowanie…

Łatwypieniądz.pl

Czy jesteś gotów by zarobić duże pieniądze?
ROZPOCZNIJMY

Potęgi na GPW

graph-163509_1280Giełda Papierów Wartościowych to instytucja, która zapewnia możliwość obrotu papierami wartościowymi. Cały ten proces regulują specjalne przepisy. Nasz warszawska giełda to miejsce, gdzie prowadzony jest rynek małych spółek oraz rynek energii poee. Cały handel odbywa się przy udziale domów maklerskich. Giełda posiada swoje najważniejsze indeksy, jak np WIG20; WIG30. Jest spółką akcyjną założoną przez Skarb Państwa.
WIG20 to indeks 20 największych spółek akcyjnych, które są notowane na warszawskiej GPW.Indeks zostaje obliczany na podstawie zawartych w nim transakcji.
O tym, by znaleźć się w indeksie decyduje kapitalizacja rynkowa oraz obrót rynkowy danej spółki. Warunkami koniecznymi są: liczba akcji w wolnym obrocie przekraczająca 10%, wartość akcji powinna przekraczać 1 mln euro.
Istnieje specjalny wzór, który oblicza punkty i pozwala na stworzenie rankingu spółek. Co roku lista spółek określana jest pod koniec stycznia. Wśród największych spółek GPW znajdziemy między innymi Alior Bank, Asseco Poland, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, Eurocash, Grupa Lotos, Orange Polska, PKN Orlen, PZU SA.
Wiele firm walczy o to, by znaleźć się w indeksie GPW. Jednak to trudne wyzwanie. Nie tylko spółki akcyjne mogą znajdować się w indeksie. Przedsiębiorstwa o innej formie prawnej mogą również uczestniczyć w notowaniach. Jednak powinny stworzyć spółkę akcyjną i wnieść do niej majątek danego przedsiębiorstwa. Kolejnym krokiem jest podjęcie uchwały o ofercie publicznej akcji oraz pozwolenie na dopuszczenie tychże akcji do sprzedaży. Spółka powinna nawiązać współpracę z podmiotami takimi, jak biegły rewident, czy biuro maklerskie. Będzie ono odpowiedzialne za oferowanie akcji spółki. Potrzebne będzie również złożenie wniosku do KDPW o rejestrację. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku do GPW o dopuszczenie do obrotu giełdowego akcji danej spółki. Wszystko zależy od Zarządu Giełdy, która rozpatruje wniosek i podejmuje ostateczną decyzję.
Jeśli chcesz, by Twoja spółka znalazła się na GPW powinieneś zapoznać się z wszelkimi cennymi informacjami, które umożliwią Ci szybkie działanie.
Jako prawdziwy przedsiębiorca, prowadzący działalność niezależnie od jej charakteru możesz zarabiać na akcjach w prosty sposób przekształcając ją w spółkę akcyjną. Prawdziwe potęgi znajdujące się obecnie na GPW na początku również były małymi firmami, jednak poprzez dobre zarządzanie oraz odpowiednie operowanie biznesem i rozwijanie działalności firmy stały się prawdziwymi potęgami. Niezależnie od branży masz szansę na królowanie na szczycie GPW, tak by zarabiać na akcjach swojej spółki i cieszyć się zyskami. Jeśli od wielu lat prowadzisz spółkę i cieszysz się jej sukcesami warto zaryzykować i złożyć wniosek, by znaleźć się w WIG20. Jeśli Twoja firma prowadzi atrakcyjną działalność, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem kontrahentów zarówno z kraju, jak i z zagranicy – nie czekaj! Dowiedź się, jakie formalności należy spełnić i działaj, zarabiając pieniądze i ciesząc się sukcesami i sławą swojej spółki.

Dodaj komentarz